Haber

Bingöl’de depremzedeler için 15 bin ekmek ürettiler

Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (İGFA) –Depremin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’den de afet bölgelerine çeşitli yardımlar gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisi’nde afet bölgesindeki depremzedeler için ekmek üretimine başlandı.

Üç vardiya halinde çalışan ve çoğunluğu gönüllü olan işçi, valilik, belediye veya AFAD koordinasyonunda günde 15 bin çuval ekmek üreterek deprem bölgesine göndermeye başladı.

Günde 15 bin ekmek ürettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, “Şu anda 15 bin ekmek üretiyoruz. Ayrıca Milli Eğitim olarak yine 15 bin erzak hazırladık. Tüm ilçelerimizde yardım kampanyası başlattık.” okullar bunu tüm öğrenci ve velilerimize daha fazla kıyafet konusunda duyurduk.Bu noktada çok büyük bir talep var ve bundan dolayı memnunuz.En kısa zamanda depremzedelere ulaştıracağız.AKUB’umuz var. Ekip yine yaptığımız çalışmalardan biri. Depremde görev yapmak isteyen gönüllü toplam 224 öğretmenimiz depremde görev yapmaya hazır” dedi.

ayvacik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu