Haber

Bu tarih aralığına dikkat! Meteoroloji’den Marmara için fırtına ve yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yarın Marmara’nın batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) beklenen rüzgarın güneyli kuvvetli (40-70) fırtına şeklinde eseceği bildirildi. km / saat).

DİKKAT UYARI YAPILMIŞTIR

Yetkililer, çatının uçması, ağaç ve direklerin düşmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgazdan kaynaklanan baca gazı zehirlenmeleri gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü Marmara, Ege, Orta ve Batı Akdeniz ile Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatı ve güneybatısında yağışlar görülecek. Yağışlar yüksek kesimlerde kar, geri kalan kesimlerde yağmur, Eskişehir, Uşak, Kütahya, Aydın, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Antalya, Afyonkarahisar ve Mersin’de çalışmalar kuvvetli olacak. Rüzgarın Ege’nin güneyi, Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Perşembe günü Ege’nin güney kıyıları, Orta ve Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatı ve güneybatısında yağışlar görülecek. Yağışlar yüksek kesimlerde kar şeklinde olacak. Kalan kesimlerin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

Cuma günü yağışların yurdun batı kesimlerinde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklıkları Ankara’da 9, İstanbul’da 14, Samsun’da 15, Diyarbakır’da 10, İzmir’de 15 ve Erzurum’da 5 dereceye kadar yükselecek. Gece en düşük sıcaklıklar Erzurum’da -10 derece, Ankara’da -2 derece, İstanbul’da 6 derece, Samsun’da 4 derece, Diyarbakır’da -5 derece ve İzmir’de 6 derece civarında olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu