Haber

Malatya Barosu Başkanı Onur Demez hakkında suç duyurusu

İstanbul 2 Nolu Baro üyesi avukat Cihan Şahin, Malatya Adliyesi önünde vekaleten fırsatçılık yapmak ve hakaret etmekle suçladığı Malatya Barosu Başkanı Onur Demez hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Adalet Sarayı önünde, İstanbul 2 Nolu Barosu avukatları, depremzedeler Belgin ve Bengisu Çelik ile depremzedelerin aileleri Şahin, gazetecilere açıklama yaparak, baronun tahliye kararı verdiğini söyledi. depremden etkilenen iller için farklı istekli avukat grupları oluşturarak olası yasal sorunları tespit etmek ve raporlamak.

Malatya heyetinde gönüllü olarak görev aldığını belirten Şahin, Malatya’da yaşayan akrabası Belgin Çelik’in, “Oturduğumuz bina kolonları önceden kesildiği için yıkıldı. Suç duyurusunda bulunmanızı istiyorum. sorumlulara karşı ve enkaz kaldırılmadan önce kanıtların tespit edilmesini sağlayın.” 11 Şubat’ta UYAP’tan suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

19 Şubat’ta depremzedelere yardım için Malatya’ya gittiklerini, şehirden ayrılmadan önce suç duyurusunun akıbetini öğrenmek için adliyeye uğradığını kaydeden Şahin, “Adliye ziyaretim bilinçli olarak takip edildi, tutuklandım. ahlaksız bir davranışta bulunuyormuşum gibi aşağılayıcı, aşağılayıcı, çirkin bir üslupla tepki gösterdi ve rızamı verdim.Kişisel veri niteliğindeki bu kayıt, baromuzun ismi kullanılarak sosyal medyada paylaşıldı.” terimleri kullandı.

Özlük hakları ve bağlı olduğu baroyu rencide edici paylaşımları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdiğini kaydeden Şahin, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Dilekçede, Malatya Barosu Başkanı Demez ve 14 sosyal medya hesabı sahibinin “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek, elde etmek veya yaymak” ve “hakaret” suçlarından cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu