Haber

Akil Gençler Genel Başkanı Delil Ateş: “Cumhurbaşkanı adayı seçemeyen Millet İttifakı’na gençler güvenmiyor”

Akil Gençlik Genel Lideri Kanıt Ateş yaptığı açıklamada, gençlerin cumhurbaşkanı adayı olması gerekmeyen Millet İttifakı’na olan güveninin azaldığına dikkat çekti.

Akil Gençler Genel Başkanı Delil Ateş, henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamayan Millet İttifakı hakkında konuştu. Ateş, yaptığı açıklamada, Millet İttifakı’nın aday göstermemesinin gençlerde güvensizlik yarattığını belirterek, şu sözleri verdi:

“İkinci asırımızın ilk seçimi olacak 14 Mayıs seçimlerine az bir süre kalmış olmasına rağmen Millet İttifakı, cumhurbaşkanı adayını belirleyemedi. Gençlerin ülkeyi yönetmeye millet ittifakına olan inancı giderek azalıyor. Defalarca görüşmesine rağmen cumhurbaşkanı adayı gösteremeyen bir ittifakın ülkeye sunacağı bir şey yoktur.Bugüne kadar yapılan hizmetlerin sona ermesine ilişkin Ortak Anlaşma metni hazırlanmıştır. burada yeni söylenecek gençlik ABD ve AB’den beklenen metinlerden değil, küresel güçlere meydan okuyarak kendi kendine yeten bir dünyada lider olma iddiasındaki vizyonun tarafındadır, sizin vizyonunuzdur. Gençlik, kendisine her alanda güvenen liderin yol arkadaşı olarak gençlik asrını kurmak istiyor.Bu nedenle, algılarla kendilerini yönlendirmeye çalışanlara en güzel cevabı bu seçimde sandıkta gençlik verecektir. Gençler bu seçimde söz sahibi olduğu mottosunun temsilcileridir. İlk günden itibaren gençlerin sözü var dedik. 14 Mayıs seçimlerinde sözümüz 81 ilde 81 genç milletvekili. 14 Mayıs seçimlerinde sözümüz dünyada lider olan Türkiye’dir.” – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu